Web sitemizden; arapça kursu ankara, arapça kursu, ankara arapça kursu, kızılay arapça kursu, arapça kursları, arapça çeviri, arapça çeviri hizmetleri, simültane arapça çeviri, arapça tercüme, arapça tercüme hizmetleri konularında bilgi alabilirsiniz.
Anasayfa
Banner1
Banner2
İletişim Bilgisi

Kadromuz

LİVA AKADEMİ EĞİTMEN KADROSU

 

 

Hüseyin AKINCI

 

Arapça Öğretmeni

Suriye’de Arapça eğitimi almış,Mısır’da Kahire Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı’ndan mezundur.Uzun yıllar Suudi Arabistan’da tercümanlık yapmış,90’lı yıllarda Türkiye’ye dönen Üstad Hüseyin Akıncı, Devlet Lisan Okulu’nda Arapça öğretmenlerine mesleki alanda eğitim vermiştir.Ardından Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Arapça Dersleri vermeye başlamıştır.Türkiye’de Arapça alanında duayen isimlerden olan Hüseyin Akıncı ilmi çalışmalarına Liva Akademi’de devam etmektedir.

Ayoub DOSSO

 

Arapça Öğretmeni

Fildişi Sahili’nde ünlü bir imam ve vaiz olan babasının medresesinde 9 yaşında Arapça öğrenimine başlamıştır. Tamamen Arapça eğitim veren lise eğitiminden sonra Nijer İslam Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirip Türkiye’ye gelmiştir. Ankara Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Ayoub Dosso, şu an aynı üniversite ve bölümde doktora yapmaktadır. Ayoub Dosso, Liva Akademi‘de orta ve ileri seviyede Arapça dersleri vermektedir.

Nurdan ARIKAN

Arapça Öğretmeni

Müftü bir babanın kızı olarak çok küçük yaşlarda başladığı Arapça eğitimini klasik ve modern Arapça’nın her alanında tamamlamış olan öğretmenimiz Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur.Son olarak Ürdün Zerka Üniversitesi’nde Arapça eğitimi almıştır.

 

 

Muhammet Furkan TÜRKOĞLU

Arapça Öğretmeni

 

Ankara Anadolu Lisesi mezunu olan eğitmenimiz Arapça öğrenmeye küçük yaşlarda adım atmıştır. Gazi Üniversitesi Arapça Öğretmenliği’nden mezundur. Uluslararası çeşitli organizasyonlarda Arapça tercümanlık tecrübesi bulunan eğitmenimiz Arapça’nın yanı sıra Almanca ve İngilizce bilmektedir.

 

 

Rana HAMPAROSH

rana-h

Arapça Öğretmeni

Aslen Suriyeli olan Arap hocamız Halep Üniversitesi / Arap Dili ve Edebiyatı üzerine lisansını tamamlamıştır. Hemen ardından 3 yıl Arapça gramer (Qavaid) ilmi üzerine ihtisaslaşmış ve fıkıh – hadis alanında da uzmanlaşmıştır. Uzun süreli öğretmenlik tecrübesi ile Liva Akademide kariyerine devam etmektedir.

Ahmed Salem ABEID

ahmedsalem

 

Arapça Öğretmeni

Magtalahjarda doğmuş, Moritanyalı Arap hocamız, küçük yaşlarda iken hafızlık eğitimini tamamlamış ve hafızlığını en güzel şekilde yaşatmak için, İslami İlimler (İlahiyat) eğitimi alırken Arapçanın lezzetine doyamayıp, Nuakşot Üniversitesi / Arap Dili ve Edebiyatı bölümünden de mezun olmuştur. Bakalorya eğitiminde de kendini fıkıh ve usulleri alanında uzmanlaştırmıştır. Öğretmenliğe ilk başladığı sıralarda, hafızlığın da verdiği bir hikmetle, imam ve hatipliğe başlamıştır. Sonra “Ben öğretmenlik için yaratılmışım.” diyerek imamlığı bırakmış ve kendini öğrencilerine adamıştır. Eğitimini daha da donanımlı hale getirmek amacı ile Türkiye’ye gelmiş ve Gazi Üniversitesinde yüksek lisansa başlamıştır. Şimdi ise bu bilgisi ve birikimini aktarmak üzere katıldığı Liva Akademi ailesinin en sevilen üyelerinden biri olmuştur.

Wajd Khouli

wajd-kholui

Arapça Öğretmeni

Filistin asıllı olan öğretmenimiz, Fasih Arapçası ile meşhur olan Ürdün’de de bir süre yaşayarak dilini tamamen Fasih Arapçaya dönüştürmüştür. Arapça hususunda kendini geliştirmekte son noktaya geldikten sonra Türkiye’ye gelme kararı almış ve Ankara’ya yerleşmiştir. Türkçesinin mükemmelliği ile dikkat çeken hocamızın, Arap olduğuna inanmakta güçlük çekebilirsiniz. Liva Akademinin gözdelerinden olan genç ve bir o kadar da yetenekli olan hocamız, Arapça sevdalıları için hazır olda beklemektedir.