Web sitemizden; arapça kursu ankara, arapça kursu, ankara arapça kursu, kızılay arapça kursu, arapça kursları, arapça çeviri, arapça çeviri hizmetleri, simültane arapça çeviri, arapça tercüme, arapça tercüme hizmetleri konularında bilgi alabilirsiniz.
Anasayfa
Banner1
Banner2
İletişim Bilgisi

Kurs Bilgileri

2002’den bu yana Arapça eğitim vermekte olan Liva Akademi eğitim boyunca sizlere iyi bir dil eğitimi vermeyi amaçlamaktadır. Liva Akademi’nin amacı İlahiyat bölümlerinde ya da diğer bölümlerde eğitim gören öğrencilere derslerinde, iş hayatında başarılı olmak isteyen çalışanlara ve Arapça öğrenmek isteyen her kişiye  en iyi şekilde Arapça eğitimi sunmayı hedeflemektedir.

 

15 yıldır eğitim sektörünün içinde bulunan Liva Akademi, Türkiye’de Arapça kursu veren ilk kurumlardandır. 15 yıllık kendi alanlarında uzman ve profesyonel Arapça anadili olan eğitmenlerimiz Liva Akademi kadrosunda bulunmaktadır.

 

1.kur, 2.Kur, 3.Kur, Önlisans ve YDS  kursu olarak öğrencilerimize çeşitli kurs imkanlarını Arapça’nın merkezi Liva Akademi sizlere sağlamaktadır. Öğrencilerin, çalışanların kendilerine uygun zamanlarına göre kurslarımız ayarlanmakta, gerektiği yerlerde etüt ve özel ders imkanını sizlere Liva Akademi sunmaktadır.  Kurslarımızın herhangi birine kayıt yaptıran öğrencilerimiz için ders materyallerini Liva Akademi karşılamaktadır. Herhangi bir Arapça kursuna kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz için uygun fiyatlarla kayıt yapılmaktadır.

 

Genel olarak Arapça kurslarımız 3 kurdan oluşmakta ve 10,5 ay sürmektedir. Liva Akademi’de her kur için ikişer cilt ders kitabı verilerek, her kur için haftada 6 saat olarak işlenmektedir.

 

Liva Akademi’de kurs içeriklerimizi inceleyecek olursak,

 

1.KUR :

  • Arapça Kursu için başlangıç seviyesidir.

*Kur süresi toplamda 66 saat( 2,5 ay ) sürmektedir.

  • Arapça 1.Kur fiyatları Liva Akademi’de 500TL’dir.

*Haftanın her günü 1.Kur mevcuttur.

 

2.KUR  :

*Arapça Kursu orta seviye kurudur.

  • Toplamda kur süresi 96 saat( 4 aydan ) oluşmaktadır.

  • Liva Akademi orta seviye Arapça Kursu fiyatı 750 TL’dir.

*Hafta içi ve hafta sonları gruplarımız vardır. Hafta içi akşam 18:30- 21:30 saatleri arasında, hafta sonu ise 09:00-12:00, 13:00-16:00, 16:30-19:30 saatleri arasında Arapça dil kursu gruplarımız bulunmaktadır. Ayrıca hafta sonları 17:00-19:00 saatleri arasında etüt imkanı Liva Akademi farkıyla sizlere sunulmaktadır.

 

3.KUR :

*Liva Akademi’de ileri seviye grubumuzdur.

*Toplam kur saati 96 saatten 4 aylık bir süreden oluşmaktadır.

*İleri seviye kurs ücretimiz 750TL’dir.

*Hafta içi ve hafta sonları grubumuz bulunmaktadır. Hafta içi akşamları 18:30-21:30 saatleri arasında, hafta sonu ise 09:00-12:00, 13:00-16:00, 16:30-19:30 saatleri arasında gruplarımız Liva Akademi’de Arapça dil kurslarına devam etmektedirler. Ekstra 17:00-19:00 saatleri arasında etüt verilmektedir.

 

YDS KURSU :

*Hafta içi Çarşamba günleri dışında diğer günler vardır.

*Toplam ders  haftalık 6 saattir, Liva Akademi’nin en deneyimli hocalarından olan Hüseyin Akıncı ile YDS Arapça kursu derslerini vermektedir.

*Liva Akademi’de YDS kursu 17:30-20:30 saatleri arasındadır.

*Kurs ücreti fiyatı 200TL’dir.

 

ÖNLİSANS KURSU:

*AÖF Önlisans İlahiyat öğrencileri için gerçekleştirilen kursumuzdur.

*Arapça-II derslerimiz Pazartesi, Çarşamba, Cumartesi günleri,

*Arapça-IV derslerimiz ise Salı, Cuma ve Pazar günleri verilmektedir.

*Liva Akademi’nin en deneyimli eğitmenleri olan Nurdan Arıkan ve Ayoub Dosso ile AÖF Önlisans İlahiyat derslerimiz verilmektedir.

*Önlisans İlahiyat Arapça kurs fiyatları 300TL’dir.

 

!!! LİVA AKADEMİ’DE TÜM ÖDEMELERİNİZİ KREDİ KARTIYLA GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.!!!